Sârbul Marko Stevanovic este noul jucător al echipei noastre, care a făcut mutarea ieri, în ultima zi de transferuri. Extrema în vârstă de 23 de ani a semnat un contract valabil până la finalul acestui sezon. 

Stevanovic (2.07 m) vine de la prim-divizionara portugheză Electrico FC, pentru care a înregistrat medii de 16,33 puncte și 7,66 recuperări, în trei partide, toate abordate din formula de start. 

Sezonul precedent, Marko a jucat pentru echipa bosniacă Takovo Leotar, la care a înregistrat medii de 8,1 puncte și 5,1 recuperări. El devine al șaselea stranier al echipei noastre.

Următorul meci pentru alb-violeți, aflați pe locul al treilea în Liga Națională, va fi duminică, 4 martie, de la ora 19.45, în deplasare, cu Steaua București, formație cu care ne găsim la egalitate de puncte, 29.