Debut acasă cu Oradea în faza următoare a Ligii Naţionale. Programul complet al Grupei Roşii

Debut acasă cu Oradea în faza următoare a Ligii Naţionale. Programul complet al Grupei Roşii

CSM CSU Oradea, U-Banca Transilvania Cluj-Napoca, BC CSU Sibiu, Steaua Bucureşti, Dinamo Ştiinţa Bucureşti şi Baschet SCM Timişoara s-au calificat în Grupa Roşie a Ligii Naţionale de baschet masculin, fază a doua a competiţiei cunoscută şi sub denumirea de Top 6.

Echipa noastră va da piept în prima etapă cu CSM CSU Oradea, pe teren propriu, la sfârşitul acestei săptămâni.

Până la sfârşitul turului, pentru „leii” din Banat vor urma, în ordine, partidele cu Steaua Bucureşti (în deplasare), U-Banca Transilvania Cluj-Napoca (pe teren propriu), Dinamo Ştiinţa Bucureşti (în deplasare) şi BC CSU Sibiu (pe teren propriu).

Programul complet al Grupei Roşii se prezintă în felul următor:

TURUL

Etapa 1 (25 ianuarie)
Baschet SCM Timişoara – CSM CSU Oradea
Dinamo Ştiinţa Bucureşti – U-BT Cluj-Napoca
BC CSU Sibiu – Steaua Bucureşti

Etapa a 2-a (1 februarie)
CSM CSU Oradea – Dinamo Ştiinţa Bucureşti
Steaua Bucureşti – Baschet SCM Timişoara
U-BT Cluj-Napoca – BC CSU Sibiu

Etapa a 3-a (5 februarie)
Steaua Bucureşti – CSM CSU Oradea
BC CSU Sibiu – Dinamo Ştiinţa Bucureşti
Baschet SCM Timişoara – U-BT Cluj-Napoca

Etapa a 4-a (1 martie)
CSM CSU Oradea – BC CSU Sibiu
U-BT Cluj-Napoca – Steaua Bucureşti
Dinamo Ştiinţa Bucureşti – Baschet SCM Timişoara

Etapa a 5-a (7 martie)
U-BT Cluj-Napoca – CSM CSU Oradea
Baschet SCM Timişoara – BC CSU Sibiu
Steaua Bucureşti – Dinamo Ştiinţa Bucureşti

RETURUL

Etapa a 6-a (14 martie)
CSM CSU Oradea – Baschet SCM Timişoara
U-BT Cluj-Napoca – Dinamo Ştiinţa Bucureşti
Steaua Bucureşti – BC CSU Sibiu

Etapa a 7-a (18 martie)
Dinamo Ştiinţa Bucureşti – CSM CSU Oradea
Baschet SCM Timişoara – Steaua Bucureşti
BC CSU Sibiu – U-BT Cluj-Napoca

Etapa a 8-a (28 martie)
CSM CSU Oradea – Steaua Bucureşti
Dinamo Ştiinţa Bucureşti – BC CSU Sibiu
U-BT Cluj-Napoca – Baschet SCM Timişoara

Etapa a 9-a (4 aprilie)
BC CSU Sibiu – CSM CSU Oradea
Steaua Bucureşti – U-BT Cluj-Napoca
Baschet SCM Timişoara – Dinamo Ştiinţa Bucureşti

Etapa a 10-a (10 aprilie)
CSM CSU Oradea – U-BT Cluj-Napoca
BC CSU Sibiu – Baschet SCM Timişoara
Dinamo Ştiinţa Bucureşti – Steaua Bucureşti

Lasă un răspuns

Close Menu