Dragan Petricevic: „N-am arătat deloc bine în sfertul al treilea. Vom corecta greşelile în perioada de pauză”

La finalul partidei din deplasare cu Steaua Bucureşti, scor 100-82, antrenorul Dragan Petricevic a spus următoarele: „Felicitări Stelei, a obţinut o victorie meritată. Am arătat bine timp de 19 minute. Din păcate, în ultimul minut din sfertul al doilea am comis greşeli, mai bine zis am luat unele decizii individuale greşite, care în loc să ducă scorul la una sau două posesii au mărit diferenţa la opt puncte, una periculoasă înainte de pauza mare. De altfel, a fost cel mai negru scenariu posibil, Steaua având o deschidere foarte bună a sfertului trei. Apoi am cedat în primul rând din punct de vedere mental. N-am arătat deloc bine în sfertul al treilea, însă dacă este să găsim aspecte pozitive aş sublinia revenirea noastră de moment. Trebuie să ne concentrăm pe meciul care urmează. După turneul final al Cupei României urmează o pauză lungă în care vom putea corecta greşelile. Una peste alta, ca să revenim puţin la realitate, suntem o echipă aflată între locurile 4 şi 6, calificată în Top 6 şi în Final Four-ul Cupei României, care trebuie să joace mai bine pentru a lupta în vederea clasării pe o poziţie mai bună”.

CITEŞTE ŞI: Înfrângere în deplasare cu Steaua în etapa a doua din Top 6