Bogdan Popa şi Mirel Dragoste au jucat contra Spaniei

Jucătorii noştri Bogdan Popa şi Mirel Dragoste s-au aflat pe teren la meciul pe care naţionala României l-a disputat în această seară împotriva puternicei selecţionate a Spaniei.

Campioana mondială în exerciţiu s-a impus cu scorul de 84-71 la Cluj-Napoca într-o partidă ce a contat pentru preliminariile Campionatului European.

Bogdan Popa a petrecut pe teren 18:21 minute şi a marcat trei puncte. El a reuşit o aruncare de la mare distanţă din trei încercări şi a mai bifat cinci recuperări în confruntarea cu Spania.

Mirel Dragoste a primit 6:34 minute de la selecţionerul Tudor Costescu şi nu a reuşit nici un punct.

Echipa noastră a mai fost reprezentată la acest meci de Nenad Markovic, antrenor secund la naţională şi scouter la Baschet SCM Timişoara.

Sursa foto: fiba.basketball/eurobasket